بسته
امروز ساعت باز: 9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ
 • دوشنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • سه شنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • چهار شنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • پنج شنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • جمعه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • شنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • یکشنبه

  9:00 ق.ظ - 11:00 ب.ظ

 • زمان محلی 26, مهر 1398 11:00 ب.ظ

موقعیت آگهی
توضیحات

کلینیک دامپزشکی دامپزشکان

 

"کلینیک دامپزشکی کجاست و چه نیازی هست به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنیم"

 کلینیک دامپزشکی جایی هست که در آن انواع خدمات مربوط به سلامتی و نگهداری از حیواناتی مثل سگ، گربه، خرگوش و سایر جوندگان، پرندگان و ... انجام می شود. درواقع کلینیک های دامپزشکی به وجود اومدن تا حیوان خانگی شما بتواند در سلامت و رفاه به سر ببرد و اگر مشکلی برایش به وجود آمد، اون مشکل در کلینیک توسط دکتر دامپزشک برطرف بشود.

 

"چه خدماتی در کلینیک های دامپزشکی انجام می شود"

خدماتی که برای سگ و گربه ارائه می شود:

اگر شما صاحب یک سگ یا گربه هستید، حتما می دانید که حتی اگر این حیوانات بیمار نشنوند. حداقل سالی ۲ بار نیاز دارن برای کارهایی مثل: معاینه دوره ای و چکاپ، واکسیناسیون، خوردن قرص ضد انگل یا انگل زدایی، کوتاه کردن موها، گرفتن ناخن، تمیز کردن گوش به دامپزشک مراجعه کنند. البته بیمار شدن سگ ها و گربه ها تقریباً اجتناب نا پذیره و در طول دوران نگهداری از آنها، پیش میاد که نیاز داشته باشند توسط دامپزشک معاینه بشنوند و برای آنها دارو تجویز بشه.

کارهایی مانند صدور شناسنامه، کاشت میکرو چیپ، صدور گواهی سلامت و ... رو می شود در کلینیک دامپزشکی انجام داد. جراحی ها به خصوص جراحی های جزئی و انتخابی (مانند عقیم سازی، جراحی های خارج از حفره شکمی، اصلاح فتق و ..) جزو کارهایی هستند که توسط دامپزشک عمومی یا متخصص جراحی دامپزشکی  انجام می شود.

"خدماتی که برای خرگوش و سایر جوندگان ارائه می شود"

اگر حیوان خانگی شما خرگوش، خوکچه هندی، همستر یا سایر جوندگان هست، شاید کمتر نیاز باشد به مطب دامپزشک مراجعه کنید. چرا؟

خرگوش ها و جوندگان عمر کوتاه تری (۵،۶ سال) به نسبت سگ ها و گربه ها (۱۴،۱۵ سال) دارن و به همین دلیل نیاز به رسیدگی و پیشگیری از بیماری هاشون احساس نمی شود. کارهایی مثل کوتاه کردن موها و ... هم برای این حیوانات به صورت روتین انجام می شود. می توانید به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید تا حیوان شما چکاپ اولیه بشه و لوازم و غذاش رو هم از پت شاپ همونجا خریداری کنید.

خدماتی که در کلینیک دامپزشکی برای پرندگان ارائه می شود:

معاینه و تشخیص و درمان بیماری ها، کوتاه کردن ناخن، اصلاح نوک، کوتاه کردن پرها (بال)، فروش غذای پرندگان. کوتاه کردن ناخن ها و اصلاح نوک بیشتر در مورد طوطی سانان بزرگ مثل کاسکو و کوتاه کردن بال هم برای پرندگان متوسط (عروس هلندی یا کاکاتیل) و بزرگ (کاسکو، کاکادو،..) انجام می گیرد.

چه موقع لازم است حیوان خانگی خود را به کلینیک دامپزشکی ببریم؟

پاسخ به این سوال ساده است. همه حیوانات خانگی به خصوص سگ و گربه ها رو باید حداقل سالی بار پیش دامپزشک برد تا ویزیت و چکاپ بشوند. سگ و گربه هایی که واکسینه هستند، سالی ۱ بار نیاز دارن که واکسن هاشون تکرار بشه. این ها کارهایی هست که لازمه برای پیشگیری از بیمار شدن حیوان خانگی تون انجام دهید.

جدا از این موارد، در صورتی که تغییری جدی در وضعیت عمومی حیوان مشاهده کردید (به خصوص نشانه های زیر)، سریعاً به دامپزشک مراجعه کنید.

مسمومیت سگ با شکلات

شکلات حاوی ماده ای بنام تئو برومین است که بدلیل عدم توانایی بدن سگ در متابولیزه کردن و دفع آن (بر خلاف بدن انسان )می تواند سبب مسمومیت شود.علائم مسمومیت حدود چند ساعت بعد از خوردن کاکائو و یا شکلات البته بسته به مقدار آن و نیز جثه سگ ، ایجاد می گردد.

طیف اثرات سمی تئو برومین از ایجاد علایم یک مسمومیت گوارشی ساده یعنی استفراغ و اسهال تا سر دیگر طیف یعنی مرگ کشیده شده است. خطرناکترین اثر این ماده ناشی از تاثیرات قلبی آن به صورت افزایش ضربان قلب و ایجاد نا منظمی در ریتم قلب می باشد که متعاقب فعالیت بیش از حد سگ می تواند سبب ایست قلبی و مرگ شود. تشنج، خونریزی داخلی،اسهال،استفراغ و افزایش غیر طبیعی ادرار و تحریک پذیری سگ از دیگر علائم مسمومیت با این ماده است.

لازم به ذکر است خوردن حدود ۷۰ گرم شکلات برای یک سگ ۱۰کیلوگرمی می تواند ایجاد مسمومیت کرده و حتی مرگبار باشد!

منطقه
  mood_bad
 • هنوز نظری ندارید
 • chat
  یک بررسی اضافه کنید